Çağrı Merkezi / +90 543 268 56 55

Bize Yazın /

Dsg Şanzıman Servisi

Anasayfa / Dsg Şanzıman Servisi
Sevdiklerinizle Paylaşın

Kayseri DSG Şanzıman Servisi

Kayseriotomatik şanzıman servisi Süleyman Şanzıman otomatik şanzıman servisinin yanı sıra dsg şanzıman servisi hizmeti de sunmaktadır. Kayseri dsg şanzıman servisi hizmeti ile ön plana çıkmış olup, yıllardır birçok daimi müşterisi mevcuttur.

Bu yazımızda Kayseri dsg şanzıman servisi ve kalitesinden bahsedeceğiz.Kayseri Dsg Şanzıman Servis Kalitesi

Kayseri Dsg şanzıman güvenilir, hızlı ve kaliteli çalışma prensibi ve d

eneyimli ekibi ile Kayseri’deki en önemli servis firmalarının başında gelmektedir. Hem otomatik şanzıman tamiri ve bakımı ile ilgili hizmet sunarken hem de dsg şanzıman servisi, tamiri ve bakımını üstlenir.

Kayseri dsg şanzıman servisi, deneyimli ekibi ve kaliteli hizmeti ile müşteri memnuniyetini sürekli olarak sağlar. Deneyimli kadrosu ile servis hizmetini en kaliteli ve hızlı şekilde gerçekleştirmeyi hedeflemiş bir kurumdur.

Kayseri dsg şanzıman müşterisine sunduğu kaliteli hizmetin yanı sıra çalışanlarına da gerekli önemi vererek uygun bir çalışma ortamı oluşturur.

DSG Şanzıman Nedir?

Dsg şanzıman otomatik şanzımanın tersine daha çok manuel özelliklere sahiptir. Manuel şanzımanın geliştirilmesi ile oluşturulmuş bir sistemdir. İlk olarak Volkswagen araçlarda kullanılmaya başlanmıştır.

Dsg şanzımanlı araçlar otomatik ve düz vites araçlara göre daha iyi performans göstermektedir.

Dsg Şanzıman Arızaları

Dsg şanzımanları yapısı gereği özellikle Volkswagen araçlarda sık sık arızalara neden olmuştur. Bu arızaların özellikle 2008 - 2012 yılları arasındaki arıza kaydı çok fazladır. Ancak kullanıcılar dsg şanzımanın sürüş kalitesi ve konforundan dolayı, dsg şanzımanın performansından vazgeçmemektedir.

Kayseri Dsg Şanzıman Tamiri ve Revizyonu

Kayseri dsg şanzıman servisi tamir ve revizyonda çok başarılıdır. Titiz çalışan ekibi sayesinde en kaliteli ve hızlı hizmeti sunmaktadır.

Dsg şanzıman arızalarında, dsg şanzımanın en önemli parçası mekatronik parçasıdır. Bu parçanın temel görevi dsg şanzıman vites geçişlerinin gerçekleştirilmesini sağlar. Mekatronik parça dsg şanzımanın beynidir.

Dsg şanzıman arızalarında başlangıç olarak arızanın tespit edilmesi gerekir. Bu tespit bilgisayarlı olarak ya da göz muayenesi ile olmaktadır. Kayseri dsg şanzıman servisi arızayı tespit etmek için test sürüşü tekniğini de kullanır. Test sürüşü esnasında olan sesler arıza hakkında bilgi verebilir. Eğer ses yok ise göz ya da bilgisayarlı muayene sonuçları doğrultusunda arıza kaydı çıkarılıp arızanın giderilmesine başlanır. Eğer test sürüşü esnasında ses gelir ise yine tamir için ayrı bir rapor hazırlanır.

Arıza tespiti sonrası müşterinin de onayı alınarak şanzıman parçalara ayrılır. Kullanılabilir olan parçalarda arıza giderilir eğer kullanılamayacak durumda bir arıza var ise yedek parça takılabilir. Bu aşamada da yine müşteriden onay alınır. Çünkü yedek parça ücretinin müşteriye bildirilmesi gerekir. Eğer müşteri onay verirse değişim gerçekleşir.

Arıza giderildikten sonra müşteri ile birlikte test sürüşü yapılarak, müşterinin araca onayı alınır. Müşterinin memnun kalmadığı bir durum olursa tekrardan müdahale edilebilir.

Dsg Şanzıman Uzun Ömürlü müdür?

Tüm şanzıman tiplerinde olduğu gibi dsg şanzımanda da aşınma, yıpranma söz konusu olabilir. Bu dsg şanzımanlı aracın kullanım koşulları ve kullanım yoğunluğuna göre değişir. Araç sahibinin dsg şanzımanlı aracı kullanım şekline göre ömrü uzar ya da kısalır. Bu durum tamamen kullanıcının aracı kullanım şekli ve süresi ile doğru orantılıdır. Araç sahibi ani kalkış ve duruş yaparsa ya da vites değiştirirken debriyaja tamamen basmaz ise dsg şanzımanın ömrü kısalır. Bu durum aracın performansını da etkileyecektir.

Kayseri Dsg Şanzıman Servisine Ulaşım

Kayseri dsg şanzıman servisine ulaşım hem bayilikleri aracılığı ile direk olarak gerçekleşebilir hem de çağrı merkezi hizmetinden de yararlanılabilmektedir. Kayseri dsg şanzımanın web sitesini ziyaret ederek, çağrı merkezi telefon numarasına (0543 268 56 55) ulaşabilirsiniz.

Websitesinin Tüm Hakları Süleyman Şanzımana Aittir. Web Tasarım Turkuvazsoft


Yükleniyor...