Çağrı Merkezi / +90 543 268 56 55

Bize Yazın /

Kayseri Otomatik Şanzıman Servisi

Anasayfa / Kayseri Otomatik Şanzıman Servisi
Sevdiklerinizle Paylaşın

Kayseri Otomatik Şanzıman Servisi

Kayseri’de birçok otomatik şanzıman servisi veren firmalar mevcuttur. Bu firmalar, aracınızın şanzıman bakımını yaptığı gibi aracınızı en iyi performansa getirmek içinde yapılması gereken bilgilere sahiplerdir.

Bu yazımızda Kayseri otomatik şanzıman servisi Süleyman Şanzıman’ın sunduğu hizmetlerden ve hizmet kalitesinden bahsedilecektir.


Süleyman Şanzıman ve Servis Kalitesi

Süleyman Şanzıman güvenilir, hızlı ve kaliteli ekibi ile Kayseri’de kısa zamanda adından söz ettirmiştir. Otomatik şanzıman tamiri ve bakımı ile ilgili yetkinliğe sahip önemli bir firmadır.

Süleyman Şanzıman servis kalitesi ile müşteri memnuniyetini sürekli olarak sağlamayı hedeflemektedir.  Çalışanlarının titizliği sayesinde servis hizmetini en kaliteli ve hızlı şekilde gerçekleştirmektedir. Daima güler yüzlü ve kaliteli hizmet sağlamaktadır. Müşteriye olduğu kadar çalışanlarına da aynı şekilde saygı ve dürüstlükle yaklaşan bir kurumdur.

Kayseri Otomatik Şanzıman Servisi Hizmetleri

Kayseri otomatik şanzıman servisi servis hizmeti dışında birçok farklı hizmeti de müşterisine sunmaktadır. Bunlardan bahsedecek olursak; bakım, onarım, revizyon, test ve yedek parça ihtiyaçlarınızı da teknik desteği ile en kaliteli şekilde sunmaktadır.

Otomatik Şanzıman Nedir?

Otomatik şanzıman, tork konvektörü, debriyaj, hidrolik sistem, vites kademeleri, sübap ve solenoid gibi araçları içinde bulunduran bir şanzıman türüdür. Otomatik şanzıman ile araçların vites değişim süreleri nedeniyle araç sahibinin hatasından dolayı çıkan sorunlar en aza indirilir. Ayrıca aracın az yakıt yakmasına sebep olmaktadır. Otomatik şanzımanlı araçlar kısacası aracın performansını da en yüksek seviyeye çıkarmaktadır.

Otomatik Şanzıman Tamiri Nasıl Yapılır?

Kayseri otomatik şanzıman servisi otomatik şanzıman tamirini belirli aşamalar ile gerçekleştirir. Sorunun nerede olduğu tamirin gidişatını etkiler. Öncelikle parça incelenerek arıza tanımlanır. Arıza tanımlanırken tamir tipi de belirlenmiş olur. Otomatik şanzıman arıza tanımı bilgisayarlı ya da görsel kontrol iki şekilde olur. Bilgisayarlı arıza tanımı, doğru sensörlerin çalışması, yağ sıcaklığı ve selektör konumu gibi durumlarda bir hata var ise bunu ortaya çıkarır.  Göz muayenesi ile ise şanzıman yağının koku, renk, talaş gibi küçük malzemelerinin durumu tespit edilir.

Kayseri otomatik şanzıman servisi arızayı tespit ederken test sürüşü de yaparak şanzımanın çalışma hızını tespit eder.  Test sürüşü esnasında tuhaf sesler geliyor mu bakılır, vites değiştirme süresi tespit edilir. Araç ile ilgili arıza kaydı oluşturularak nasıl bir tamir yapılacağı raporu çıkarılır. Eğer şanzımanda kırılma tespit edilir ise parçaları sökülür. Sökmeden sonra yeni parçalar ile birlikte geri monte edilecek parçalar birleştirilerek tekrar monte işlemi gerçekleştirilir. Bu işlemler müşterinin onayı doğrultusunda yapılır. Müşteri onayı olmadan parça değişimi yapılmaz.

Kayseri otomatik şanzıman tamirinde son aşama, araç sahibi ile birlikte test sürüşü yapılmasıdır. Araç sahibi aracının durumunu bizzat görerek sonuçtan emin olmuş olur ve mutlu şekilde Kayseri otomatik şanzıman servisinden ayrılmış olur.

Uzun Ömürlü Şanzıman için Ne Yapılmalıdır?

Uzun ömürlü şanzıman için aracınızın kontrollerine özen göstermeniz gerekir. Eğer Kayseri’de bulunuyorsanız Kayseri otomatik şanzıman servisi size gerekli önemi göstererek kaliteli hizmeti sunacaktır.

Araç bakım ve kontrollerine uyum dışında araç sahibinin de dikkat etmesi gereken birçok etmen bulunur.  Araç sahibinin vitesi değiştirirken debriyaja tam basması, sert iniş ve kalkış yapmaması, ani vites değişiminden uzak durması gibi birçok konuya dikkat etmesi gerekmektedir.

Kayseri Otomatik şanzıman servisi servis ve tamir konusundaki deneyimi ile birçok marka araca hizmet sunmaktadır. Firmaya çağrı merkezi aracılığı ile ve bayilileri aracılığı ile ulaşmanız mümkündür. Kayseri otomatik şanzıman çağrı merkezi numarası 0543 268 56 55’tir.

Websitesinin Tüm Hakları Süleyman Şanzımana Aittir. Web Tasarım Turkuvazsoft


Yükleniyor...