Çağrı Merkezi / +90 543 268 56 55

Bize Yazın /

Niğde DSG Şanzıman Servisi

Anasayfa / Blog / Niğde DSG Şanzıman Servisi
Sevdiklerinizle Paylaşın

Şanzıman türleri genel olarak manuel ve otomatik olarak ayrılır. Bunlar kendi içlerinde de çeşitli türlere ayrılabilmektedir. Şanzımanın temel amacı aracı hareket ettirmektir. Bu hareket motordaki gücün tekerliklere aktarılmasıyla mümkündür. Her şanzıman türüde hareket esnasında farklı işlevler üstlenir. Temelde aynı işlemi yapan şanzımanların, yöntemleri farklıdır. Bu yöntem farklılığı aracın kullanılmasında ortaya çıkar. Araç şanzımanın türüne göre kullanımda konfor sağlamaktadır. Niğde DSG şanzıman servisi şanzıman sistemi üzerine en iyi donanıma sahiptir.

DSG Şanzıman Sisteminde Nelere Dikkat Edilmeli?

DSG sisteminden daha iyi fayda almak için araç kullanıcısı bazı durumlara dikkat etmelidir. Bunlar;

- Arabayı yarım debriyajla götürmek araca ciddi zararlar vermektedir. Bu durum özellikle trafikte yaşanmaktadır. Öndeki araç ile mesafeyi koruyarak gidildiği takdirde araç yarım debriyajla gitme ihtimalini azaltır.

- Trafikte aracı manuelde vites 1'e alarak gidilmelidir.

- Eğer araç yokuş olan bir yerdeyse aracı p moduna almayın. Böyle bir ortamda p moduna almak şanzımana zarar vermektedir.

Bu kurallara uyulduğu takdirde şanzımanın hasar görme ihtimali en aza iner. Özellikle trafikte bu kurallar uygulanmayabilir. Uygun olduğu an kullanılması şanzımanın ömrünü uzatır.Çift Kavramalı Şanzıman Nasıl Kullanılır?

Çift kavramalı şanzıman DSG şanzımanın diğer adıdır. DSG şanzımanlarda P, N,R,D ve S modları vardır. Bu modların belirli görevleri vardır. D modunu kullanan kişi üst viteslere geçiş anında motordan çıkan sesi azaltmaktadır. Ayrıca yakıt tüketimini de azaltmaktadır. Diğer mod ise Sport modudur. Çift kavramalı şanzımanlı bir araç otomatik vitesler yerine sürüş anında manuel modada geçebilir. Manuel modda, araç kullanıcısı vitesi kendisi değiştirir. Niğde DGS şanzıman servisi bu şanzımanda yer alan modların kullanımı hakkında detaylı bilgi vermektedir.

DSG Şanzımanın Avantajları Nelerdir?

DSG şanzımanda vites değişimi hızlı olmaktadır. Bu değişim güç kaybını önlemektedir. Manuel vites araçlar ile kıyaslandığında konfor olarak çok iyidir. Ayrıca DSG şanzımana sahip olan aracın yakıt maliyeti azdır. DSG şanzıman vites değiştirmekle uğraşmak istemeyen ancak tam otomatik vites istemeyenler için en uygun şanzıman türüdür.

Çift Kavramalı Şanzımanın Dezavantajları Nedir?

DSG şanzımanın yapısı hassastır. Bu nedenle şanzımanın yapısında arıza çıkabilir. Tek dezavantajı her araçta kullanılmadığı için parça bulma durumudur. Niğde DGS şanzıman servisi bu konuda yardımcı olmaktadır.

Websitesinin Tüm Hakları Süleyman Şanzımana Aittir. Web Tasarım Turkuvazsoft


Yükleniyor...