Çağrı Merkezi / +90 543 268 56 55

Bize Yazın /

Sivas DSG Şanzıman Servisi

Anasayfa / Blog / Sivas DSG Şanzıman Servisi
Sevdiklerinizle Paylaşın

DSG sisteminin diğer bir adı çift kavramalı şanzıman sistemidir. Çift kavramalı şanzıman sisteminin kullanımı yaygınlaşmaya başlamıştır. Bu sistem hem manuel kullanımdan vazgeçemeyenler hem de otomatik sürüş deneyimi yaşamak isteyenler için birebirdir. Çift kavramalı şanzıman sisteminin bu iki şanzıman sistemine göre olumlu yanı vardır. Otomatik viteste vites geçişii çift kavramalı şanzıman sistemine göre daha yavaştır. Bu sistem aracın performasında etkili olur. Sivas DSG şanzıman servisi kişinin talebine göre şanzıman önerisinde bulunmaktadır.

Çift Kavramalı Şanzıman Kullanımı Nasıldır?

DSG şanzımanı kullanımı son derece basit ve rahattır. İlk kez kullanacak kişiler için, aracı hareket ettirmek istediğini yöne doğru modları seçebilirsiniz. R mdou geri gitmek için kullanılır. D modu ile ileri gidilir. N modu boşa almanızı sağlar. Eğer aracınızı park edeceksiniz aracı P moduna almanız gerekmektedir. Bazı araçlarda S modu vardır. O da aracın ileri gitmesi için kullanılır. Tüm bunların dışında araç manuel moda alınarakta gider. Bu sürücünün keyfine bağlıdır.

Çift Kavramalı Şanzımanın Arızası Nası Anlaşılır?

DSG şanzımanın arızasını anlamak çok zor değildir. Araç gerekli uyarıları verir ya da belirtiler gösterir. Örneğin aracı hareket ettirirken zorluk yaşanması bir arıza göstergesi olabilir. Ya da araç seyir halindeyken araçtan sesler çıkabilir. Aracın titremesi de arıza olduğunu gösterebilir. En belirgin göstergeside aracın ikaz lambasının yanmasıdır. Bu belirtilerin var olması durumunda Sivas DSG şanzıman servisi aracı gerekli cihazlara bağlayarak şanzımanda sorun olup olmadığını anlamaktadır.


Çift Kavramalı Şanzıman Kullananlar Nelere Dikkat Etmeli?

DGS şanzıman sistemini dikkatli ve doğru kullandığımız takdirde araçtan en yüksek verimi alabilirsiniz. Gösterilen modlar düzgün kullanıldığında ve herhangi olası bir arızada Sivas DSG şanzıman servisi götürülerek bakım yapıldığı zaman şanzıman sistemi doğru çalışacaktır.

Hangi Araçlarda DSG Şanzıman Vardır?

Çift kavramalı şanzıman sistemi skoda, volkswagen, audi, seat, ford, mitsubishi, mercedes benz, kia, alfa romeo, renault ve nissan'da vardır.

Websitesinin Tüm Hakları Süleyman Şanzımana Aittir. Web Tasarım Turkuvazsoft


Yükleniyor...