Çağrı Merkezi / +90 543 268 56 55

Bize Yazın /

Sivas Otomatik Şanzıman Servisi

Anasayfa / Blog / Sivas Otomatik Şanzıman Servisi
Sevdiklerinizle Paylaşın

Sivas Otomatik Şanzıman Servisi

Otomatik şanzıman vites geçişleri açısından kolaylık sağlayan bir yapıdır. Son yıllarda otomatik şanzımanın tercih edilme sıklığı artmıştır. Genel kanı manul yapının daha iyi olduğu üzerineydi. Ancak otomatik şanzıman birçok durumda kolaylık sağladığı için ve hataları en aza indirgediği için bu kanı kırılmaya başlandı. Sivas otomatik şanzıman servisi otomatik şanzımanlara gerekli bakımları yaparak daha iyi sonuçlar alınmasını sağlamaktadır.

Şanzımanın Görevleri Nelerdir?

- Aracı N ayarına alabilmektedir. Bu araç sabit haldeyken motorun çalışması demektir.

- Aracın kalkışını döndürme momentini artırarak rahat bir şekilde sağlamak.

- Aracın her durumda hızını ayarlamayı sağlar. Yolun yapısına göre ve trafiğin akışına göre.

- Hangi vites seçilirse seçilsin aynı ekonomik sürüş gerçekleşir. Vitesler arasında fark yaratmaz.

- Araç gerektiği zaman motor gücüne bağlı olarak geri hareket ettirme açısından kolaylık sağlar.Şanzımanın Çeşitleri Nelerdir?

Manuel şanzıman, yarı otomatik şanzıman ve tam otomatik şanzımandır. Manuel şanzıman düz vites motorlu taşıtlarda kullanılır. Vites sürücü tarafından kontrol edilir. Debriyaja basarak vitesi değiştirir. Yarı otomatik şanzıman, vites değiştirmek için debriyaja basmak gerekmez. Gelen komuta göre vites değişikliği yapılır. Otomatik şanzıman, motora iletilen gücün kolaylıkla değiştirilmesi sayesinde kullanışlıdır. İstediğiniz zaman aracı hareket ettirip hemen durdurmak ya da kolaylıkla geri gitmenizi sağlar. Sivas otomatik şanzıman servisi şanzıman çeşitleriyle ilgili gerekli her bilgiyi sürücüye aktarmaktadır.

Şanzıman Parçaları Nelerdir?

Şanzımanın parçaları arasında; Vites çatalı, vites çatalı her vites için vardır. Ana mil, giriş mili, grup mili, geri vites dişlisi, dişli grupları, kayıcı mil ve sekromencler gibi parçalara sahiptir.

Otomatik Şanzımanda Sürüş Seçenekleri Nelerdir?

Seçenekler, ileri, geri, park ve boş şeklindedir. Ancak otomatik şanzıman başka seçeneklerde sunmaktadır. Bunlar; Yokuş çıkarken, kaygan zeminde sürüş yaparken, yokuş inerken, ağır yük taşırken ve yüksek hızla sürerken ekonomik sürüş yaparken. Sivas otomatik şanzıman servisi sürüş seçeneklerinden elde edeceğiniz yararı tarafınıza aktaracaktır.

Websitesinin Tüm Hakları Süleyman Şanzımana Aittir. Web Tasarım Turkuvazsoft


Yükleniyor...