Çağrı Merkezi / +90 543 268 56 55

Bize Yazın /

Kahramanmaraş DSG Şanzıman Servisi

Anasayfa / Blog / Kahramanmaraş DSG Şanzıman Servisi
Sevdiklerinizle Paylaşın

Çift kavramalı şanzıman sistemi vites değişim hızıyla adından söz ettirmektedir. İlk kullanımı yarış arabaları için olmuştur. Yarış arabalarının rahat sürüş yapısı normal arabalarda da DSG şanzıman sistemini kullanmaya yöneltmiştir. 3 çeşit şanzıman türü vardır. Bunlar kişilerin tercihine göre seçilmektedir. Manuel sistem en eski sistemdir. Hala birçok araçta kullanımı hakimdir. Burada vites değişimi elle yapılır. Tam otomatik sistem konforlu yapısıyla bilinmektedir. Çift kavramalı sistem (DSG) ise her iki seçeneğinde olduğu sistemdir. Burada hem otomatik ve hem manuel tercihler vardır. Kahramanmaraş DSG şanzıman servisi 3 tip şanzıman sistemiyle ilgili tüm her şeye hakimdir.

DSG Şanzıman Sistemi Kullanımı Nasıldır?

DSG şanzıman kullanımı oldukça basittir. Vitesin rahat ve hızlı hareket etmesi kolaylık sağlamaktadır. DSG şanzıman sisteminde P,R,D,N ve S modları vardır. Drive seçeneği erken geçiş sağlayarak harcanan yakıtın azalmasını sağlar. Sport seçeneği ise pedal basıncının daha az olmasını sağlar.Kuru Şanzıman Nedir?

İki tür kavrama vardır. Bu kavramalardan biri ıslak kavramadır. Islak kavrama tam otomatik viteslerde görülür. Kuru kavrama ise DSG şanzımanlarda görülür. Tam otomatik şanzıman ve DSG şanzımanların arasında farklardan birinin temeli budur. Çünkü kuru kavrama vites değiştirme işlem yapılırken daha hızlı yapılmasını sağlar. Kahramanmaraş DSG şanzıman servisi bu temel farklılıkları şanzıman çeşitleri üzerinden belirtir.

DSG Şanzıman Sistemi Nasıl Çalışır?

Tork dengelemesini iyi yapan DSG şanzıman vites geçişleri sessiz yapmaktadır. DSG şanzıman bilgisayar ve sensör ile çalışmaktadır. Vites geçişleri yapıldıktan sonra bir sonraki geçişi de hazırlamaktadır. Drive mod seçeneğinde olan araç, ses olayını en aza indirir ve normal bir sürüş sağlar. Aracı yüksek viteslerde tutar. Sport Mod seçeneğinde ise, gaz pedalı hasslaşır. Moturun güç bandı kısa tutulur.

DSG Şanzımanı Kullanırken Nasıl İyi Sonuç Alınır?

Kahramanmaraş DSG şanzıman servisi, DSG şanzımanından en iyi sonuç almak için gerekli tüm kullanım bilgilerini aktarmaktadır. Olası bir arızada bakıma götürülmesi kaliteli sonuç için önemlidir.

Websitesinin Tüm Hakları Süleyman Şanzımana Aittir. Web Tasarım Turkuvazsoft


Yükleniyor...