Çağrı Merkezi / +90 543 268 56 55

Bize Yazın /

Kahramanmaraş Otomatik Şanzıman Servisi

Anasayfa / Blog / Kahramanmaraş Otomatik Şanzıman Servisi
Sevdiklerinizle Paylaşın


Şanzıman aracın en önemli parçasıdır. Aracı hareket ettirmede önemli görevleri vardır. Şanzımanın çeşitliliğine göre şanzımandan alacağınız hizmet kalitesi de değişmektedir En iyi sonucu almak için önerilen tam otomatik şanzımandır. Sürüş kolaylığı ve yakıt tasarrufu sağlayan bu şanzıman günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Kahramanmaraş otomatik şanzıman servisi hangi şanzımanın ne tür bir hizmet sunduğunu gelen kişilere aktarmaktadır. Alınan şanzımanın bakımı hakkında da gerekli bilgiler verilip, olası durumlar için önceden önlem alınması sağlanmıştır.

Şanzıman Çeşiteleri Nelerdir?

- Manuel şanzıman, vites araç kullanımı sırasında kişi tarafından değiştirilir. Debriyaj çok fazla kullanılmaktadır. Vitesi değiştirmek için debriyaja basmak şarttır. Böylelikle motordan tekerliklere giden güç kesilir.

- Yarı otomatik şanzıman, DSG olarak bilinir. Hız arabaları için kullanılır. Yarı otomatik şanzıman araç performansını olumlu yönde etkilediği için normal araçlar için de kullanılmaya başlanmıştır. Bu araçlarda iki tane krank mili bulunur. Teki 1, 3, 5 için diğeri ise 2, 4 ve 6 içindir.

- Otomatik şanzıman, vites otomatik olarak değiştirilir. Tork ve şanzıman vites değiştirileceği zaman işlev kazanırlar. Kullanımı kolaydır.


Şanzıman Ne İşe Yarar?

Şanzıman aracın hareket etmesini sağlar. Ya da hareket halindeyken durmasını sağlar. Şanzıman çeşitliliğine göre performans sergiler. Bu yüzden her şanzıman çeşidinin temel işe yaradığı işlevi dışında farklı işlevleri de olabilir. Bu işlevlerin kolaylığından yararalanmak araç sürücüsünün tercihidir. Kahramanmaraş otomatik şanzıman servisi arzu edilen şanzıman çeşitlerini araç kullanıcılarına sunar.

Şanzıman Neden Arızalanır?

Şanzımanda doğru vites işlemi yapılmadığı takdirde arıza oluşur. Vitesi tam değiştirmeyip yarım halde değiştirip bırakmak arızaya neden olur. Otomatik vitesli araçlarda bu durumdan söz etmek mümkün değildir.

Şanzımanın Parçaları Nelerdir?

Şanzıman parçalardan oluşan bir bütünler sistemidir. Şanzımanı oluşturan parçalar şu şekildedir:

Websitesinin Tüm Hakları Süleyman Şanzımana Aittir. Web Tasarım Turkuvazsoft


Yükleniyor...