Çağrı Merkezi / +90 543 268 56 55

Bize Yazın /

Kırşehir DSG Şanzıman Servisi

Anasayfa / Blog / Kırşehir DSG Şanzıman Servisi
Sevdiklerinizle Paylaşın

DSG şanzıman sistemleri kolay kullanım sunar. Vites değişimi hızlı olduğu için gereksiz şekilde gaza yüklenme yaşanılmaz. Bu da arabanın zarar görmesini engeller. DSG şanzıman kullanışlı bir türdür. Bu türde manuel kullanım seçeneği vardır. Manuel kullanımdan vageçemeyenler fakat otomatik sürüşün konforunuda yakalamak isteyen kişiler diğer adı çift kavramalı şanzıman olman sistemle her ikisinden de faydalanabilir. Kırşehir DSG şanzıman servisi DSG şanzıman sistemi hakkında herkese yardımcı olmaktadır.

DSG Şanzıman Nasıl Çalışır?

Çift kavrama ile viteslerin ayarlanmasını sağlar. Vitesler üçer şekilde birbirine bağlıdır. Birinci kavramada 1, 3, ve 5 yer alır. İkinci kavramada 2, 4 ve 6 yer alır. Kırşehir DSG şanzıman servisi bu kavramları detaylı şekilde sunar.

DSG Şanzımanın Avantajları Nelerdir?

- Çift debriyajlı kullanıma benzer yapısı vardır.

- Vites geçiş hızı yüksek olduğu için performans en iyi şekildedir.

- Vites geçiş hızı yüksek olduğu için yakıt tasarrufu yapılmaktadır.

- İki farklı kavrama seçeneğiyle benzeri yoktur.

- Aracın direksiyonunda vites değiştirme yeri vardır.

- Kuru şanzıman sınıfındadır.


DSG Şanzımanın Dezavantajları Nelerdir?

- Isınma problemi yaşayabilir. Bu durumda ikaz verir. Aracın dinlendirilmesi gerekir.

- Vites geçişleri sırasında titreme sorunu yaşayabilir.

- Aracın kalkışında kavrama sorunu yaşanabilir.

Bu durumlar her zaman için ve kesin olarak var demek değildir. Araca göre değişiklik gösterilebilir. Kırşehir DSG şanzıman servisi olası bir durumda gerekli bakımları yapmaktadır.

DSG Şanzımanda Modlar Ne İşe Yarar?

Araçtaki her modun kullanım amacı vardır. Drive modu, normal kullanımlar içindir. Vites geçişleri hızlı yapılır. Yakıt tasarrufu sağlar. Sessiz bir sürüş sağlar. DSG şanzımanda seyir halindeyken sabit konuma geçildiğinde vites sayısı yukarıya çıkar. Sport modu, gaz pedalı hassaslaşır. Vites geçişleri yüksek devirlerde olur. Yüksek devirde olması motorun gücünden daha çok fayda sağlanmasını sağlar. Manuel modda ise, vites aracı kullanan kişi tarafından değiştirilir. Geç vites değişimi söz konusu olduğunda araç kendi kendine vites değiştirmeye devam eder. Bu da unutulması takdirde oluşabilecek sorunların önüne geçer.

Websitesinin Tüm Hakları Süleyman Şanzımana Aittir. Web Tasarım Turkuvazsoft


Yükleniyor...