Çağrı Merkezi / +90 543 268 56 55

Bize Yazın /

Kırşehir Otomatik Şanzıman Servisi

Anasayfa / Blog / Kırşehir Otomatik Şanzıman Servisi
Sevdiklerinizle Paylaşın

Kırşehir Otomatik Şanzıman Servisi

Şanzıman motorun gücünü tekerliklere ileterek hareket etmesini sağlar. Aracın en önemli parçasıdır. Şanzıman arabanın hareket ermesini ve bu hareketin istenilen hızda yapılmasını sağlayan dişlilerdir. Şanzıman çeşitleri mevcuttur. Bu çeşitler kişinin isteğine göre ya da alışkanlığına göre tercih edilir. Ancak son zamanlarda otomatik şanzımanlardan çok tasarruf edildiği için ve sürüş deneyimini kolay kıldığı için tercih edilmektedir. Kırşehir otomatikşanzıman servisi yetkilileri isteğinize uygun şanzıman seçenekleri ile hizmet etmektedir.

Şanzımanın Görevleri Nelerdir?

Araç dururken motoru çalıştırmaya yarar. Gerekli olan diş oranlarını ayarlar. Bu durum aracını hızına göre ayarlanır. Yüksek hızlarda ekonomik sürüş deneyimi kazandırır. Aracı geri hareket ettirmek için çok çaba sarf etmezsiniz. Motorun yapısı için uygun ayarları yapar. Bu durum arıza işleminin olmamasını engeller. Yokuşlu bir yolda kolay kullanım ile park yerinden kolay çıkmayı sağlar.Otomatik Şanzımanın Çeşitleri Nelerdir?

Otomatik şanzıman çeşitleri kendi içinde de ayrılır. Tam otomatik şanzıman çeşitlerinde; Klasik tam otomatik şanzıman çeşidi ve CVT otomatik şanzıman çeşidi vardır. Yarı otomatik şanzıman çeşitlerinde; Tek kavramalı yarı otomatik şanzımanalar, çift kavramalı yarı otomatik şanzıman şeklindedir. Klasik tam otomatik şanzıman en kaliteli şanzıman konforunu verir. CVT otomatik, vitesi sürekli olarak değiştirebilir. Değişim için kademeye ihtiyaç duymaz. Tek kavramalı yarı otomatik şanzıman, manuel şanzımanlarla benzerlik gösterir. Çift kavramalı yarı otomatik şanzıman, çift giriş mili bulunur. Tek kavramalı yarı otomatik şanzımandan daha konforludur. Kırşehir otomatik şanzıman servisi dilediğiniz şanzıman çeşidi için yardımcı olacaktır.

Şanzımanın Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Şanzımanın bakımı her araca göre ve şanzıman tipine göre farklılık göstermektedir. Şanzıman bakımı yaptırmak isteyen kişiler araçalarının yağ kontrollerini ve filtre değişimlerini yapmalıdır. Daha iyi bakım için onlara sunulan kullanım klavuzunu incelemelidirler.

Şanzımanın Arızalanması Nelere Neden Olur?

Aracın sürüş esnasında aniden durmasına neden olabilir. Bu durum yoğun trafikte kullanım şeklinden dolayı daha sık duruşlara neden olur. Motora daha çok yük binmesine yol açar.

Websitesinin Tüm Hakları Süleyman Şanzımana Aittir. Web Tasarım Turkuvazsoft


Yükleniyor...